Matt Damon

Matthew Paige Damon

8,2
105 576 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Matt Damon

był za młody żeby zagrać Jasona Bourne choćby poprawnie a co dopiero dobrze

dzonny96

Czemu za młody ??
Na pewno nie chciałabym oglądać 50-latka skaczącego po budynkach :)

Julliaa1010

Przeczytaj książkę to zrozumiesz czemu uważam, że był za młody.

dzonny96

Film był tylko oparty na książce. Nie miał pokazywać wszystkiego tak samo.

dzonny96

Wiem, że książkowy Bourne był starszy...

użytkownik usunięty
Julliaa1010

A na okładce jaki stary był! ;P
No ale tak na serio to fakt - to przecież nie jest ekranizacja, a jedynie film na podstawie powieści, więc sens ogólny jest zachowany, a resztę mogli sobie zmienić. Ja tam cenię jedno i drugie. Zarówno książka jak i film są jednymi z najlepszych w swoim gatunku. To chyba nie ulega wątpliwości i chyba muszę się z Tobą zgodzić, że też wcale nie miałabym ochoty na oglądanie podstarzałego typka w roli Jasona.

Miło, że się zgadzasz :)

dzonny96

przecież książka a film to całkiem inne światy fabularnie. Mi bardzo pasował w roli borna.

dzonny96

właśnie dla tego nie lubię filmów o Bourne'ie, jakoś Matt mi wszystko psuje.

vilee

Mi tam Matt pasuje :>

Julliaa1010

nie darzę go jakąś szczególną niechęcią, ale dla mnie Matt jest drugim Ben'em Affleck'iem, kompletnie nie wyróżniającym się aktorem, który trafił do kilku dobrych produkcji i widzowie go kupili

vilee

Nie będę się z Tobą upierać :)
Każdy ma swoje zdanie.
A jeśli chodzi o Bena to się z Tobą zgadzam.

vilee

Pozwolę się nie zgodzić. Może jeśli chodzi o kino sensacyjne, to rozumiem, że na upartego można być średnim, albo nawet słabym aktorem i być lubianym. Takiego wezmą do filmu, bo w wielu rolach nie musi się wysilać. Wystarczy biegać. Jednak Matt był angażowany w lepszych produkcjach, gdzie reżyserom zależy na dobrych aktorach. Takie filmy jak: Dobry agent, Intrygant, Prawdziwe męstwo, Utalentowany pan Ripley, Invictus, pokazał talent aktorski. Co więcej grywał w komediach i dawał radę, grywał w sensacji, dramatach, w filmach tańszych i super produkcjach. To jeden z bardziej różnorodnych aktorów.
Można nie lubić go za fizjonomię, bo ma specyficzny tym urody. Ale ten koleś potrafi wiele.
A kojarzysz jego piosenkę, reakcję na Im f... Matt Damon z filmu Disaster Movie? Rozwalił system :)
oryginał
http://www.youtube.com/watch?v=sAfUk7W0T00
odpowiedź Matta
http://www.youtube.com/watch?v=eSfoF6MhgLA

;) Zresztą odpowiedź Bena jest też fajna.

TomaszO1983

dlatego napisałam "dla mnie jest", gdyż ja osobiście kojarzę go ze słabych ról (może z wyjątkiem szeregowca i buntownika z wyboru). czasami, kiedy trafię w tv na urywek filmu z mattem, nie potrafię określić co to za film, bo wszędzie gra tak samo (chodzi mi tu o filmy sensacyjne. mam nadzieję, że zmienię o nim zdanie po obejrzeniu medium, infiltracji i elizjum, bo słyszałam, ze tam dał radę. może dojrzał, albo po prostu przestał (jak sam powiedział) starać się być bradem pittem.

TomaszO1983

a co do klipu z mattem - podoba mi się, naprawdę można się pośmiać. ale jak to się ma do mojej wypowiedzi nie mam pojęcia :)

TomaszO1983

odpowiedź bena? podrzuć link :D

tellmesomething

Może nie tyle Bena, ale Affleck tam śpiewa http://www.youtube.com/watch?v=TwIyLHsk2h4

TomaszO1983

aa, ok, ok, myślałam, że coś przeoczyłam

użytkownik usunięty
dzonny96

Pitt powinien zagrać - był brany pod uwagę. Ewentualnie Sean Bean którego uwielbiam i pasowałby

nikt nie powinien grać, ile można ekranizować czytadła tego nędznego fleta

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones